Blog

Hałas drogowy a przepisy prawa

06.05.2022, 09:10

Hałas drogowy a przepisy prawa

Hałas drogowy dobiegający z dróg publicznych stanowi jedno z największych zagrożeń ekologicznych we współczesnym świecie. Światowa Organizacja Zdrowia uznała hałas za drugą najważniejszą środowiskową przyczynę złego stanu zdrowia ludzi w Europie Zachodniej. O uciążliwości hałasu drogowego nie trzeba przekonywać nikogo, kto mieszka w pobliżu ruchliwej drogi. Konieczność życia przy zamkniętych oknach, niemożność korzystania z przydomowej działki, trudności ze snem, pracą czy wypoczynkiem. Brzmi znajomo? Czy można coś zrobić, gdy hałas drogowy nie daje normalnie żyć? Na to ostatnie pytanie chciałbym w niniejszym tekście krótko odpowiedzieć.  

 

Akustyka w architekturze wnętrz. Rozmowa z Bartoszem Trzopem, architektem i założycielem pracowni architektonicznej Trzop Architekci.

29.12.2021, 11:22

Blisko 90% swojego życia spędzamy wewnątrz różnych budowli. Od jakości budynków w coraz większym stopniu zależy nasze zdrowie, samopoczucie i efektywność. O tym, jakie rozwiązania warto wprowadzić do biur oraz domów, aby zapewnić odpowiednią akustykę, opowiedział Bartosz Trzop - architekt i założyciel pracowni architektonicznej Trzop Architekci.

O głośnym problemie, czyli o hałasie przemysłowym. Rozmowa z p. Arturem, którego dom sąsiaduje z zakładem produkcyjnym.

29.09.2021, 08:23

Każdy z nas zasługuje na komfort akustyczny w swoim domu. Niestety wiele osób musi zmagać się z uciążliwymi hałasami emitowanymi przez zakłady przemysłowe lub inne obiekty usytuowane tuż obok domu. Rozmawiamy z Panem Arturem, który boryka się z takim problemem od kilku lat. W wywiadzie opowiada o szczegółach zaistniałej sytuacji i krokach, jakie podjął, aby zawalczyć o ciszę.