Aktualności

Zaproszenie na szkolenie „Normy akustyczne dla obiektów biurowych w praktyce project managera”, 16 marca 2023, Warszawa.

Czas czytania: 3 min

16.02.2023, 08:52

 

 Stowarzyszenie na Rzecz Lepszej Akustyki w Budynkach „Komfort ciszy” ma zaszczyt zaprosić na unikalne szkolenie z zakresu norm akustycznych obowiązujących w obiektach i wnętrzach biurowych. Swoją praktyczną wiedzą podzielą się znani eksperci– dr inż. Leszek Dulak, dr inż. arch. Andrzej Kłosak, jak również specjaliści na co dzień wspierający projekty ze strony producentów wyrobów dźwiękochłonnych i dźwiękoizolacyjnych.

Szkolenie przygotowaliśmy z myślą o osobach zarządzających procesem powstawania biura – postaramy się przedstawić najbardziej przydatną wiedzę zawężoną do tego typu obiektów i doświadczenia ze zrealizowanych projektów.

 

W trakcie szkolenia dowiesz się m.in.:

- jakie są wymagania obowiązujących norm dla biur

- jak mogą być weryfikowane

- jakie błędy mogą się pojawić na różnych etapach powstawania biura

 

Termin: 16 marca  (czwartek), godz. 9.00-16.15

Miejsce: Varso Place, Warszawa

 

Agenda:

 • 8.30 Rejestracja, kawa 
 • 9.00 Powitanie i wprowadzenie
 • 9.15 Norma PN-B-02151-3. Najważniejsze pojęcia, wymagania normy w zakresie dźwiękoizolacyjności przegród zewnętrznych i wewnętrznych w biurach. Możliwości weryfikacji wymagań. Dr inż. Leszek Dulak
 • 10.00 Spełnienie wymagań normy PN-B-02151-3 w praktyce. Rozwiązania i najczęściej popełniane błędy. Władysław Pawłowski, Saint-Gobain, Piotr Zembowicz, Glass System. Prywatność akustyczna i wizualna – Maciej Makowski  
 • 11.00 Sesja pytań i odpowiedzi

 

 • 11.15 Przerwa kawowa

 

 • 11.40 Akustyka wnętrz w biurach - norma PN-B 02151-4. Zakres, wymagania i weryfikacja powykonawcza. Dr hab. inż. arch. Andrzej Kłosak
 • 12.25 Nowa norma ISO 22955 dla biur open space a wymagania PN-B 02151-4. Magda Szubert, Stowarzyszenie Komfort Ciszy/Ecophon Saint-Gobain.
 • 12.45 Kształtowanie akustyki wnętrz w praktyce – Dawid Cytacki, Ecophon Saint-Gobain
 • 13.00 Sesja pytań i odpowiedzi

 

 • 13.15 – 14.00 Lunch

 

 • 14.00 Dopuszczalne poziomy dźwięku od instalacji technicznych - norma PN-B-02151-2. Objaśnienie najważniejszych pojęć zawartych w normie. Wymagania i sposoby weryfikacji na różnych etapach. Dr hab inż. arch. Andrzej Kłosak
 • 14.45 Spełnienie wymagań normy PN-B-02151-2 w praktyce. Rozwiązania alternatywne. Najczęściej popełniane błędy. Mirosław Karpicki, Sound Solutions, Władysław Pawłowski, Saint-Gobain      
 • 15.45 Sesja pytań i odpowiedzi
 • 16.00 Podsumowanie
 • 16.15 Zakończenie.

 

Koszt uczestnictwa wynosi 249 zł brutto. Opłata zawiera:

 • udział w całodziennym szkoleniu
 • dostęp do punktów konsultacyjnych w trakcie przerw
 • lunch, przerwy kawowe
 • materiały szkoleniowe wysłane po wydarzeniu
 • certyfikat uczestnictwa (na życzenie)

 

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA

Ze względu na komfort przeprowadzania szkolenia oraz możliwość wymiany doświadczeń, liczba dostępnych miejsc jest ograniczona.

Decyduje kolejność zgłoszeń. Organizator zastrzega sobie prawo odrzucenia zgłoszeń osób nie związanych z branżą.

 

REJESTRACJA UCZESTNIKÓW - UWAGA! OSTATNIE MIEJSCA

Rejestracji można dokonać wysyłając wiadomość na adres [email protected]

Zgłoszenie powinno zawierać:

 1. Dane uczestnika (imię i nazwisko, stanowisko, adres e-mail i tel. kontaktowy)  
 2. Dane firmy do wystawienia noty księgowej (nazwa firmy, adres i NIP). 

Miejsce uznaje się zarezerwowane po wpłynięciu opłaty na konto. W przypadku odwołania uczestnictwa później niż 14 dni kalendarzowych przed wydarzeniem, opłata nie ulega zwróceniu.

 

Sylwetki prelegentów:

 • dr inż. Leszek Dulak

Ekspert Politechniki Śląskiej, inżynier budowlany, doktor nauk technicznych w zakresie akustyki budowlanej, adiunkt w Katedrze Budownictwa Ogólnego i Fizyki Budowli. Zajmuje się badaniami związanymi z izolacyjnością akustyczną przegród i elementów budowlanych. Jest członkiem PZiTB oraz PTA. Uczestniczył w pracach badawczych wspieranych przez instytucje państwowe (np. projekt własny „Prognozowanie właściwości termicznych i akustycznych zewnętrznych przegród budowlanych o złożonej strukturze”, współfinansowany ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju). 

 • dr inż. arch. Andrzej Kłosak

Architekt i konsultant akustyczny, założyciel pracowni archAKUSTIK specjalizującej się w akustyce budowlanej i architektonicznej. Adiunkt w Zakładzie Budownictwa i Fizyki Budowli, Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej, członek Komitetu Technicznego ds. Akustyki Architektonicznej przy PKN. Praktyk, autor wielu projektów akustyki wnętrz obiektów użyteczności publicznej.

 

 • Magda Szubert 

Ekspert Ecophon Saint-Gobain i wiceprezes Stowarzyszenia Komfort Ciszy. Zajmuje się akustyką wnętrz i jej wpływem na samopoczucie i efektywność ludzi w biurach. Od 10 lat wspiera procesy tworzenia i wdrażania środowisk pracy w zakresie akustyki i psychoakustyki. Jest także prelegentem i uczestnikiem krajowych i międzynarodowych konferencji dotyczących strategii środowisk pracy i akustyki wnętrz. 

 

Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w agendzie szkolenia.  

REJESTRACJA  NA SZKOLENIE - regulamin

Rejestracji można dokonać wysyłając wiadomość na adres [email protected]

Zgłoszenie powinno zawierać dane uczestnika (imię i nazwisko, stanowisko, adres e-mail i tel. kontaktowy) oraz dane firmy do wystawienia noty księgowej (nazwa firmy, adres i NIP). Miejsce uznaje się zarezerwowane po wpłynięciu opłaty na konto. W przypadku odwołania uczestnictwa później niż 14 dni kalendarzowych przed wydarzeniem, opłata nie ulega zwróceniu.

Po wysłaniu zgłoszenia Administratorem Twoich danych osobowych będzie Stowarzyszenie na Rzecz Lepszej Akustyki w Budynkach „Komfort Ciszy” Ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Będziemy przetwarzać powyższe dane w celach organizacji szkolenia i przesłania uzupełniających informacji po wydarzeniu. Przysługuje Ci prawo do cofnięcia zgody na komunikację z naszej strony w każdym czasie. Możesz to łatwo uczynić poprzez przesłanie maila na adres[email protected]