Studia przypadków

W części tej chcielibyśmy zaprezentować przykłady działań technicznych, które pozwoliły na znaczące zwiększenie komfortu akustycznego w przedstawionych pomieszczeniach

Mieszkania socjalne również zasługują na ciszę

29.08.2017, 15:10

Stowarzyszenie na Rzecz Lepszej Akustyki w Budynkach „Komfort Ciszy” powstało m.in. po to, aby udzielać pomocy eksperckiej w zakresie rozwiązywania problemów wynikających ze złej akustyki w budynkach. W odniesieniu do budownictwa mieszkalnego nasze działania skupiały się jak dotąd przede wszystkim na rynku mieszkań własnościowych, ale ostatni przypadek pokazał nam, że nie tylko na tym polu jest wiele do zrobienia w zakresie akustyki. Co słychać w mieszkaniach socjalnych? Posłuchajcie.

Dom jednorodzinny w miejscowości Zielonki Wieś gmina Stare Babice

08.03.2016, 09:41

Właściciele domu od początku planowali zbudować dom energooszczędny i przyjazny dla zdrowia. Od zawsze marzyli o cichym, spokojnym domu, prostym i tanim w utrzymaniu. Słowem – komfortowym. Proces projektowy domu energooszczędnego uwzględniał zarówno wymagania technologiczne pod kątem energooszczędności jak i wymagania estetyczne zgodne z oczekiwaniami inwestorów.

Call Center na Śląsku

08.03.2016, 09:36

W call center firmy telekomunikacyjnej na Śląsku w biurze o powierzchni 200 m2 znajdowało się 60 stanowisk pracy. Wnętrze było urządzone standardowo – wykładzina, tapicerowane ekrany nabiurkowe z płyty wiórowej o wysokości ok 50 cm, ściany tynkowane oraz sufit modułowy o średnich właściwościach pochłaniania dźwięku.

Hala sportowa w Bydgoszczy

08.03.2016, 09:31

Zespół Szkół Katolickich w Bydgoszczy, Pomnik Jana Pawła II, ul. Nowodworska 17, Bydgoszcz.

Hala sportowa zlokalizowana na I piętrze, bezpośrednio nad salami dydaktycznymi o wysokich wymaganiach akustycznych (lektoraty)