Aktualności

Międzynarodowy Dzień Świadomości Zagrożenia Hałasem - finał kampanii CICHOSZA

25.04.2024, 11:26

Przez ostatnie 2 tygodnie wspólnie przyglądaliśmy się różnorodnym uciążliwościom hałasowym, które występują w naszym otoczeniu!
 
Na stronie wydarzenia (https://fb.me/e/bCZtMyUAv) opublikowaliśmy 13 filmików przygotowanych przez Koło Nukowe Architektury Miejsc Społecznych Politechniki Rzeszowskiej. Śmiało można je nazwać etiudami filmowymi! Kreatywność autorów pozwoliły nam obserwować, jakie niekomfortowe dźwięki spotykają ich na co dzień, a wiele z tych dźwięków każdy z nas zna z własnego doświadczenia! Dziękujemy autorom za zaangażowanie!
 
Jakie mamy wnioski z kampanii? Hałas jest problemem wielowymiarowym, który dotyka różne sfery naszego życia. Żaden aspekt nie powinien być bagatelizowany, gdyż każdy rodzaj hałasu może negatywnie wpływać na nasze zdrowie i samopoczucie. Warto zwrócić uwagę na akustykę budynków i jakość przestrzeni, w której żyjemy. Odpowiednie planowanie przestrzenne, inwestowanie w izolacje akustyczne czy po prostu sprawdzenie emisji hałasu urządzenia przed zakupem - to wszystko może być kluczowe dla stworzenia bardziej komfortowego i zdrowszego otoczenia dla nas wszystkich.
 
Zapraszamy jeszcze raz do przejrzenia wszystkich etiud filmowych: https://fb.me/e/bCZtMyUAv